Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/paker/domains/garmont.paker.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/paker/domains/garmont.paker.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/paker/domains/garmont.paker.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5467

Od ponad 140 lat marka Garmont niezmiennie stawia sobie za cel innowacyjność, funkcjonalność oraz wysoką jakość. Ten włoski producent butów zaczynał w 1867 roku jako mała firma, której początkowa produkcja wynosiła tysiąc par rocznie. W miarę rozwoju firmy wprowadzano do produkcji nowe rodzaje butów i zwiększano ilość modeli w dotychczas wytwarzanych.

Od pięciu pokoleń Garmont rozwija swoją ofertę czerpiąc inspirację z otaczających siedzibę firmy doskonałych terenów do turystyki górskiej i narciarstwa; z Dolomitów, projektując buty tak, żeby były mocne, bezpieczne i wygodne w każdych warunkach. Teraz kolekcja Garmont obejmuje wszystkie rodzaje butów górskich począwszy od mocnych butów do wspinaczki wysokogórskiej, poprzez buty trekkingowe, lekkie podejściówki, skończywszy na butach narciarskich i skiturowych.

Dążenie do produkcji jak najlepszych butów powoduje ciągłe szukanie lepszych rozwiązań i projektowanie lepszych modeli. Obecnie marka Garmont jest postrzegana jako jedna z legendarnych marek w branży outdoorowej, a buty z logo Garmont noszą turyści górscy na całym świecie. Szukanie jak najlepszych rozwiązań dla swoich butów skłoniło Garmonta do podjęcia współpracy z innymi firmami branży outdoorowej.

Najważniejsza jest ciągła współpraca z firmą Vibram, dostawcą i projektantem podeszew. Vibram projektuje i wykonuje bieżniki dla większości modeli w kolekcji butów Garmont. Są one niepowtarzalne i stosowane tylko w butach Garmont. Od wielu lat Garmont współpracuje w firmą Gore, produkującą membranę Gore-tex. W membranę tę są wyposażane prawie wszystkie modele butów. Nadaje im to stuprocentową ochronę przed przemakaniem.

Bardzo ważna i owocna była współpraca z firmą Karrimor. Kilkanaście lat temu wspólnie wdrożono ADD – Anatomically Directed Design, czyli coś, co powoduje, że buty Garmont były, są i będą ultra wygodne. Każda nowa kolekcja wychodzi naprzeciw potrzebom górskich eksploratorów proponując innowacyjne rozwiązania poprawiające komfort i bezpieczeństwo na górskich szlakach i poza nimi.

W roku 2012 marka Garmont powróciła do Polski. Obecnym jej dystrybutorem (buty turystyczne) jest firma Paker. Oferta ta jest stale poszerzana. Pełen wybór butów Garmont można znaleźć na stronie producenta www.garmont.com.

Nazwy producentów i marki produktów należą do ich właścicieli i prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie możliwość błędów edytorskich. Prezentowana oferta nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych, a także nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie prawa zastrzeżone i prawnie chronione.